Jakub Tomášek

Konstruktér

Jakub začínal u ohraňovacího lisu, ale díky své perfektní znalosti strojů se posunul z výrobní haly do kanceláře, kde pracuje jako konstruktér.

Kuba si ve firmě Výprachtický vyzkoušel hned několik profesí. První rok pracoval u ohraňovacího lisu, který pak vyměnil za CNC vysekávačku.

Během této doby měl šanci dokonale poznat všechny stroje. To, jak fungují, co potřebují a jaké jsou jejich možnosti. I díky tomu se dnes může podílet na navrhování konstrukčních řešení výrobků a celých zakázek.

Přiznám se, že mě obsluha strojů moc nebavila. Spíš jsem byl zvědavý, co samotné výrobě předchází. A tak jsem se začal zajímat víc o to, jak konstrukci výrobku navrhnout v programu. Jsem moc rád, že mi vedení dalo šanci a dneska můžu pracovat jako konstruktér.

Jakub Tomeš

Jakub pracuje jako konstruktér už 6 let. Díky svým zkušenostem z výroby ví lépe než kdo jiný, jak musí výrobek navrhnout, aby to celé fungovalo. Tahle práce ho zkrátka baví. I přes dobrý kolektiv ve firmě oceňuje, že občas může pracovat z domu.

Co o Kubovi říká Michal Výprachtický, vedoucí strojírenské výroby?

Jakub Tomeš

Je spolehlivý, pálí mu to a svou práci dělá velmi dobře. Kromě toho si Kubovi cením také jeho ochotu pomoci a zastoupit své kolegy i na jiných pozicích. Třeba jít na ještěrku do skladu! Takových lidí si velmi vážím a vždy se snažím je v naší firmě nejen udržet, ale také je dál rozvíjet.

Chcete zažít podobný příběh jako Jakub? Podívejte se, koho zrovna hledáme: